Jesteśtutaj: Home > Uroda > Uroda pochodzi z wnętrza

Uroda pochodzi z wnętrza

Niby wszyscy o tym wiemy, ale często zapominamy. Piękno pochodzi z wnętrza. W tym sloganie chodzi nie tylko o to, aby nie ulegać zewnętrznemu urokowi, bo tak naprawdę liczy się kim jesteśmy. Jest w nim też wiele prawdy dosłownej – uroda zależy nie tylko od stosowanych kosmetyków, ale przede wszystkim od sposobu odżywiania. Dlatego już dziś warto zadbać o zawartość talerza.
Na piękną opaloną cerę polecamy marchewkę. Zawiera beta-karoten, który nada skórze cudowny, naturalny odcień opalenizny. Marchewkę można chrupać jako przekąskę, albo spożywać w formie soku. Na mocne paznokci – pestki dyni, produkty zbożowe, na przykład chleb pełnoziarnisty, warzywa strączkowe na przykład fasola, soja, soczewica. Na ładne, zadbane włosy pomoże również marchew, jabłka, ale także szpinak.
Jak zapamiętać te wszystkie produkty, jak je bezboleśnie włączyć do naszej diety? Najwygodniej jest po prostu jeść jak najwięcej warzyw, owoców, produktów zbożowych z pełnego przemiału. Z lodówki pozbyć się nabiału, mięsa, jaj. Używać dobrej oliwy, a przepisy czerpać z kuchni śródziemnomorskiej. Urodzie służy też dużo ruchu na świeżym powietrzu. Jak łatwo zgadnąć, zdrowie i uroda idą tutaj w parze.
Polecamy również proste zabiegi kosmetyczne, które można wykonać w domowym zaciszu, a są bardzo skuteczne i przyjemne. Na gładką skórę polecamy peeling z kawy. Nadaje się do całego ciała, poza delikatną skórą twarzy. Sporządzamy go mieszając fusy z kawy z żelem pod prysznic. Na piękne włosy płukanka z oliwy. Nawilżanie suchych dłoni załatwi nam witamina A i E w płynie. Każdą witamin oddzielnie, w płynnej postaci, dostaniemy w każdej aptece. Na cerę trądzikową, młodzieńczą, ze skłonnością do łojotoku, polecamy okłady z cytryny. Podobnie dłonie, moczone w soku z cytryny lub podgrzanej oliwie nabiorą blasku, a paznokcie odżyją. Na zakończenie najpopularniejszy zabieg – maseczka z ogórka. Ma działanie odżywcze, ściągające, odpowiednia do każdej skóry poza bardzo suchą. Bardzo prosta – na twarz nakładamy plastry świeżego ogórka.

Tagi: , , ,

Comments are closed.