You are here: Home >Archive for the ‘Lekarze’ Category

Audiolog

Bardzo specyficznym odłamem otolaryngologii jest audiologia, jest to zawód niezwykle ciekawy a zarazem niezmiernie trudny. Do tego lekarza trafimy jeżeli mamy problemy ze słuchem, ale nie będzie to badanie takie jak u laryngologa, ale zdecydowanie bardziej nastawmy się na podłączenie nas do jakiegoś sprzętu, podobnie jak w przypadku badania EKG.

Dzięki temu lekarz jest w stanie sprawdzić dokładnie jak działa nasz słuch a co za tym idzie może zdiagnozować nam konkretne uszkodzenie i dokładniej wdrożyć leczenie. Badania takie są znacznie bardziej skomplikowane niż badania u laryngologa, jednak w przeciwieństwie do tych drugich są bezbolesne czego nie zawsze można powiedzieć o wizycie u laryngologa. Badania takie wykonywane są zarówno u dorosłych jak i u dzieci. No cóż, czasami warto jest zbadać sobie słuch.

Szpitalne oddziały ratunkowe

Szpitalne oddziały ratunkowe popularnie zwane SORami to bardzo specyficzne miejsca i każdy kto chociaż raz tam był będzie miał o nich jak najgorsze zdanie, chyba że akurat trafił tam w nocy, kiedy jest względny spokój, ponieważ w dzień praktycznie zawsze można się spodziewać tam tłumów ludzi. Jest to miejsce gdzie ludzie są bardzo nerwowi a do tego każdy kto tam trafia chce być obsłużony jak najszybciej żeby leczenie przyniosło mu ulgę.

Niestety sprawa nie wygląda tak różowo i bardzo często musimy czekać na pomoc nawet wiele godzin, zwłaszcza że w wielu szpitalach SOR to równocześnie miejsc gdzie trafiają chorzy przywożeni karetkami, co w sposób znaczący wydłuża oczekiwanie na naszą kolejkę do okienka. Niestety SOR to miejsce, w którym można zauważyć bardzo wiele patologicznych zachowań personelu szpitalnego, niestety póki co nie widać żeby się to miało zmienić.