You are here: Home >Archive for the ‘Ubrania’ Category

Strój Pana Młodego

Ślub to czas w którym wszyscy goście powinni elegancko się ubrać. Najważniejszymi osobami na tej uroczystości są: pan młody i panna młoda. Muszą oni bezsprzecznie zrobić wrażenie na wszystkich obecnych podczas ceremonii. Większą uwagę oczywiście zwraca się na Pannę Młodą, ponieważ ona ma większy wybór garderoby, zaczynając na butach, poprzez bieliznę, na sukni kończąc. W takim wypadku wygląd Pana Młodego pozostaje jakby w cieniu. Lecz nie oznacza to, że nie musi on wyglądać równie olśniewająco. Wbrew pozorom, nie jest łatwo dobrać odpowiednich dodatków lub garnituru dla Pana Młodego. Możemy postawić to nawet na równi z wybieraniem sukni ślubnej dla Panny Młodej. Trzeba być obeznanym w najnowszych trendach ślubnych dotyczących kroju, koloru garnituru.

Ponadto, aby szykownie w nim wyglądać, musi być idealnie dopasowany do właściciela. Jeśli Pan Młody chce wyglądać równie elegancko jak jego przyszła żona, musi przeglądać najnowszą prasę ślubną oraz znać najnowszą modę ślubną. Jest kilka niezbędnych elementów dzięki którym Pan Młody będzie wyglądał olśniewająco na własnym ślubie. Musi komponować się razem z Panną Młodą i tworzyć jedność. Można powiedzieć, że jest w pewien sposób uzależniony od kreacji swojej przyszłej żony. Według ekspertów warto zwrócić uwagę na porę dnia w jakiej będzie odbywać się uroczystość. Jeśli będzie ona w godzinach popołudniowych, należy wyposażyć się w garnitur, jeśli wieczorową porą, można nałożyć frak lub smoking. Garnitur daje panom duże pole manewru w odniesieniu do kroju, kolorów oraz dodatków. Wybór marynarki nie jest łatwy, wskazane jest aby dobrać do niej krawat lub kamizelkę z musznikiem.

Tags: , ,

Jak ubrać się do pracy?

Obowiązkowy zestaw służbowy, to przede wszystkim kostium i garnitur. Zacznijmy od tego, czego lepiej unikać. Styl biznesowy nie dopuszcza jaskrawych kolorów, przezroczystości, dużych dekoltów, za krótkich spódnic czy braku rajstop oraz zbyt intensywnego zapachu perfum i mocnego makijażu. Ale na tym spis żelaznych zasad właściwie się kończy. Dzisiaj garniturów i garsonek nie nosimy już w komplecie. Warto przy tym pamiętać, że jeśli jedna część stroju jest miękka – czyli mniej biznesowa, to druga koniecznie powinna być oficjalna.

Jednak styl służbowy wcale nie musi być nudny! Warto przy tym pamiętać, że powinien być dyskretny. Co to znaczy? Jeśli zakładamy kobiecą bluzkę, to pod surowy w kroju żakiet. Unikamy wtedy dekoltów czy falbanek. Na szczęście zestawiając strój do pracy – na drobne szaleństwa możemy sobie pozwolić sobie w dodatkach: buty i torebki dają spore pole do popisu. Podobnie biżuteria – ostatnio modne są kwiaty czy broszki wpinane w marynarki. Wyglądają ładnie i ożywiają całość. Możemy też postawić być duży, ozdobny pierścionek. Ale uwaga – tego typu ozdoby lubią grać solo. Jeśli więc decydujemy się na broszkę to pierścionek  – to wszystkie inne ozdoby czekają cierpliwie w szkatułce na biżuterię. Przydadzą się na wieczorny wypad czy randkę.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – mówi przysłowie. A miło jest wyglądać na człowieka zorganizowanego, sumiennego i ceniącego wysoką jakość. Szczególnie w pracy – jak to się zatem przekłada na nasz strój? Czasem lepiej kupić mniej, ale lepszej jakości! I jeszcze dwie ważne zasady mody biznesowej na koniec: nasz strój służbowy powinien zależeć od miejsca, w którym pracujemy. Jednak równie ważne jest także to, jaką mamy figurę.

Tags: , ,