You are here: Home >Archive for the ‘Problemy’ Category

Bezrobocie stale rośnie

Każdy człowiek ma problemy, jednak są i takie kłopoty, które są wspólne większej części społeczeństwa. Można do nich zaliczyć na pewno problem bezrobocia. Już kilka lat temu był to wysoki procent, a dzisiaj w dobie kryzysu ten stan jeszcze bardziej się pogarsza. Niestety pracy jest coraz mniej i nawet wysokie wykształcenie nie zagwarantuje nam, że coś dostaniemy. Jeśli w rodzinie pracuje jedna osoba, to na pewno taka rodzina będzie miała długi. Najczęściej muszą pracować oboje małżonkowie, żeby zapewnić jakiś byt swoim dzieciom i sobie. Jednak w dzisiejszych czasach nie jest to wcale takie łatwe. W związku z tak ogromnym bezrobociem, wiele osób żyje z zasiłków dla bezrobotnych i z opieki społecznej. Niestety nie są to zbyt wielkie pieniądze i nadal na wszystko brakuje. Problem bezrobocia jest dziś na pewno istotnym zagadnieniem, które warto by wreszcie jakoś rozwiązać. Jednak nawet kolejne rządy nie miały jak do tej pory żadnego pomysłu czy też chociażby ochoty, by się tym problemem przejmować.

Tags: ,

Rodzice nie umieją wychowywać

Współczesna rzeczywistość niesie ze sobą wiele problemów. Mają one różny charakter, obok tych ściśle ekonomicznych i społecznych są także problemy psychologiczne czy też wychowawcze. Okazuje się, bowiem, że rodzice przestali wychowywać swoje dzieci, nie potrafią już tego robić. Kiedyś układało się z dzieckiem klocki, rysowało ślaczki, mówiło się co jest dobre, a co złe i wpajało wzorce do naśladowania. Dzisiaj rodzice są zajęci pracą i własnymi sprawami i nie mają ochoty wychowywać swoich dzieci. Problemy zaczynają się dopiero wtedy, gdy jest już za późno, żeby czas cofnąć. Może się to zdarzyć przy wizycie kontrolnej w gabinecie lekarskim, gdy lekarz zwróci uwagę na to, że nasze dziecko, jak na swój wiek za mało mówi, bo właściwie nie mówi wcale. Niestety często i tak poważne sygnały się bagatelizuje albo rodzice się po prostu obrażają na lekarza, który zwrócił im uwagę. Nie jest to jednak dobre postępowanie, ponieważ w ten sposób wyrządza się krzywdę dziecku, czyniąc go człowiekiem upośledzonym, kaleką już od wczesnego dzieciństwa, właśnie przez brak wychowania.

Tags: ,

Małżeństwa często się rozpadają

Dzisiejsze czasy nie sprzyjają niczemu, co jest trwałe i stateczne. Wszystko przychodzi nam dzisiaj łatwo i łatwo jest to zakończyć. Gdy coś się zepsuje, już tego nie naprawiamy, tylko kupujemy coś nowego i podobnie postępujemy także w przypadku małżeństwa. Gdy tylko pojawia się jakiś niewielki problem nie chcemy już nad naszym związkiem pracować, nie chce nam się tracić czasu na rozmowy, kompromisy i terapie małżeńskie. Często nie potrafimy się wyzbyć swojego egoizmu, chcemy mieć wszystko i chcemy, by ta druga osoba bezwzględnie nam się podporządkowała. Według wielu ludzi dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest po prostu rozwód. Wydaje nam się, że rozstanie załatwia wszystko, jednak na dłuższą metę nie jest to dobra metoda na życie. Jednak o tym, jak zwykle dowiemy się, gdy już będzie za późno. Pamiętajmy jednak, że problemy są po to, by je rozwiązywać, a nie od nich uciekać.

Tags: ,

Bez szans na mieszkanie

Dzisiejsze problemy są naprawdę bardzo zróżnicowane. Co dowodzi jednak, jak wiele ich wszystkich jest i jak bardzo nam dokuczają. Należy do nich także problem mieszkania. Mówiło się, że w czasie socjalizmu w Polsce mieszkanie było ogromnym problemem. I faktycznie, czekało się na nie całe dziesięciolecia. Ale i dzisiaj nie jest to sprawa łatwa do rozwiązania. Mieszkań jest sporo w różnych standardach, ale niestety ich ceny są tak wysokie, że ludzi nie stać na ich kupno. Trzeba oczywiście wziąć kredyt, jednak i to nie jest wcale takie proste, bo jak się okazuje, wiele małżeństw nie ma dzisiaj zdolności kredytowych, a ci, którym udało się dostać kredyt już wcześniej, będą go spłacać przez trzydzieści lat. Nie jest to zbyt pozytywna perspektywa i na pewno nie napawa właścicieli mieszkania optymizmem. Niestety nic nie wygląda na to, żeby się zmieniło. Zwłaszcza, że żyjemy w czasie wielkiego kryzysu gospodarczego. Czy w Polsce istnieją prywatne kliniki zajmujące się leczeniem uzależnienia od alkoholuKażdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromna ilość osób ma problemy związane z alkoholem. Uzależnienie od alkoholu jest poważnym problemem i zazwyczaj osoby uzależnione nie są w stanie same sobie z tym poradzić. Potrzebują one nie tylko naszej pomocy i naszego wsparcia. Przede wszystkim powinny one podjąć leczenie uzależnienia od alkoholu. Oczywiście każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że leczenie uzależnienia od alkoholu nie jest sprawą prostą i niekiedy nie daje oczekiwanych efektów, zwłaszcza w sytuacji, gdy osoba leczona nie wykazywała chęci współpracy i wyjścia z tego zgubnego i poważnego nałogu.Najczęściej kiedy mamy na myśli leczenie uzależnienia od alkoholu zastanawiamy się, czy w naszym kraju istnieją prywatne kliniki i ośrodki zajmujące się tego typu leczeniem. Jak wiemy zagranicą są one niezwykle popularne i to właśnie najczęściej z ich pomocy korzystają osoby, które mają problemy związane z uzależnieniem od alkoholu. Oczywiście w naszym kraju też możemy spotkać się z takimi klinikami i ośrodkami i nie powinniśmy mieć żadnych problemów związanych z ich odnalezieniem. Zapewnią one wysoki standard jeśli chodzi o leczenie uzależnia od alkoholu oraz odpowiednią opiekę medyczną, wiele terapii oraz pomoc specjalistów. Poza tym możemy tutaj liczyć na dyskrecję.Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że alkoholizm nie jest uleczalną chorobą i nawet leczenie uzależnienia od alkoholu w najlepszej prywatnej klinice czy też ośrodku nie zapewni nam tego, że osoba leczona nie powróci do swego nałogu. Pamiętajmy o tym, że w walce z alkoholizmem potrzebuje ona ogromnej pomocy i wsparcia od najbliższych osób. Oczywiście najważniejsze jest to, by uzależniona osoba chciała podjąć leczenie uzależnienia od alkoholu i chęć współpracy z terapeutami. Musi ona zdawać sobie sprawę z tego, że alkoholizm jest chorobą i, że naprawdę warto jest podjąć leczenie uzależnienia od alkoholu.

Tags: ,

Gdy brakuje pieniędzy

Ubóstwo nie jest już dzisiaj sprawą wyłącznie prywatną. Nie da się go już ukryć w domu, bezczelnie wychodzi na ulice i objawia swoją obecność. Bieda jest dzisiaj problemem nie tylko naszego kraju, ale także wielu innych państw. Najbardziej uderzająca jest przepaść między bardzo bogatymi i tymi najbiedniejszymi. Ludzie bezdomni, którzy często trafili na ulicę z przypadku, śpią na dworcach, na ławkach, w parku, gdzie się da. Jeżdżą tramwajami, a inni narzekają na smród i nieestetyczny wygląd. Poza tym są jeszcze żebracy, nie pojedynczy, ale całe rodziny żebracze, które starają się wyłudzić od obywateli pieniądze. Niestety do dzisiaj nie udało się rozwiązać problemu totalnego ubóstwa w społeczeństwie, a przecież jest także wiele rodzin, które funkcjonują na granicy biedy. Nie zawsze można dokładnie przewidzieć wydatki, może nagle ktoś w rodzinie zachoruje, ktoś straci pracę i nagle okazuje się, że brakuje pieniędzy, a problemy nadal się mnożą. Brak pieniędzy jest dzisiaj jednym z podstawowych problemów ludzi współczesnych.

Tags: ,