Jesteśtutaj: Home > Uroda > Domowe opalanie

Domowe opalanie

Zanim wyjdzie słońce dobrze przygotować się na spotkanie z promieniami UV i już zimą rozpocząć zabiegi mające upiększyć skórę. Wiele w ostatnim czasie mówi się o solariach. Opinie są różne, a skrajne głoszą, iż korzystanie ze sztucznego słońca postarza, powoduje raka czy inne mniejsze problemy ze skórą. Oponenci z kolei dowodzą, że w zimie poprawia humor, krążenie i wygląd skóry. Każda z nas musi sama zdecydować, czy korzystać z solarium czy nie. Dla pań, które będą bały się ryzykować, drogerie oferują szeroką gamę produktów do opalania w domu.
Po pierwsze, istnieją tabletki, suplementy diety, które zawierają beta karoten, dzięki czemu nie tylko przyspieszają opalanie, ale i same z siebie nadają skórze piękny koloryt. Podobny efekt, bez zbędnego związanego z braniem tabletek męczenia wątroby, uzyskamy jedząc dużo marchewki lub pijąc sok marchewkowy. Koniecznie ten bez cukru, najlepiej świeżo wyciskany. Na szczęście od kilku lat na rynku dostępne są tak zwane jednodniowe soki marchwiowe. Są one bogatym źródłem witamin i upiększającego beta-karotenu. Jest to najzdrowszy i najbezpieczniejszy sposób na piękną skórę. Jednak, jak ze wszystkim, i tu nie należy przesadzać. Zbyt duża ilość wypitego soku może, zwłaszcza u blondynek, spowodować efekt żółtego odcienia skóry. Najbezpieczniej więc pozostać przy jednej szklance soku dziennie.
Inne rozwiązanie dla przeciwniczek solarium to balsamy do ciała. W drogeriach znajdziemy masę specyfików o właściwościach brązujących, od samoopalaczy po chusteczki barwiące i pudry dające jedynie kilkugodzinny efekt. Z samoopalaczami należy bardzo uważać, nakładać je ostrożnie i dokładnie rozsmarowywać. Przy niedokładnej aplikacji mogą powstać trudne do usunięcia smugi. Dlatego samoopalacze w kremie najlepiej testować na niewidocznych częściach ciała. Dla początkujących będą odpowiednie preparaty brązujące. W odróżnieniu od kosmetyków samoopalających, mają jaśniejszy odcień, łatwiej się rozprowadzają, a także efekt ich działania jest krótszy. Do twarzy najlepiej używać specjalnych kremów do twarzy właśnie. A najlepiej spróbować specjalnych, nasączonych preparatem opalającym chusteczek.

Tagi: , ,

Comments are closed.