Jesteśtutaj: Home > Uroda > Dbamy o skórę na lato

Dbamy o skórę na lato

Szybkim krokiem zbliża się lato. Temperatura będzie z dnia na dzień rosła, po śniegu pozostaną mgliste wspomnienia, a wiosenny ciepły wiaterek i słoneczko będą zachęcać do wyjścia z domu. A przede wszystkim do zrzucenia z siebie kilogramów płaszczy, swetrów, skarpet mających jedno tylko, wiosną nieaktualne zadanie – chronić nas przed zimnem. Zanim jednak z ochotą pokażemy światu nagą skórę, należy o nią odpowiednio zadbać. Zabiegi należy rozpocząć już dziś, bowiem budzenie skóry do życia po zimie może trwać nawet kilka tygodni.
Zaczynamy od peelingu. Można kupić gotowy preparat lub przygotować masę oczyszczającą samodzielnie. W tym celu bierzemy fusy od kawy, najlepiej parzonej w ekspresie, ale mogą też być zwykłe, i mieszamy w żelem do kąpieli w proporcjach jeden do jednego. Kawę można zastąpić solą kuchenną. Tak przygotowaną mieszankę należy zużyć w ciągu dwudziestu czterech godzin, a używać tak jak każdego peelingu, czyli wcierać w ciało pod prysznicem, następnie spłukać, najlepiej chłodną wodą. Takie oczyszczanie skóry należy wykonać raz na tydzień. Zimą rzadziej się depilujemy, teraz będzie to konieczne. Zbędne owłosienie możesz usunąć sama w domu lub poddać się zabiegowi u kosmetyczki. Zabiegi należy powtarzać według potrzeb, cel: gładka skóra bez odrastających włosków.
Oczyszczoną skórę po depilacji czas odżywić. Balsamów nawilżających i innych na rynku nie brakuje, zastosuj więc swój ulubiony. A przed wielkim wyjściem (na przykład pierwsze wyjście w spódnicy bez rajstop czy w koszulce z krótkim rękawem) konicznie zastosuj balsam brązujący. Bardziej wprawne użytkowniczki mogą zastosować samoopalacz, ostrożnie jednak, chwila nieuwagi i źle rozprowadzony kosmetyk pozostawi nam na skórze zamiast pożądanej naturalnej opalenizny brzydki smugi. Na ich zmycie przyjdzie nam sporo poczekać, należy więc uważać, szczególnie przy zabiegach na twarzy. Do opalania twarzy najlepiej nadają się chusteczki samo opalające, pozwalają bowiem najdokładniej rozprowadzić preparat.

Tagi: , , ,

Comments are closed.